Blog wędkarski

Zimowe łowienie karpi na method feeder z Sonubaits.

Obecnie bardzo popularną metodą na łowienie karpi jest tak zwana Metoda. Nawet zimą można z powodzeniem łapać karpie, jeśli lód nie ściął nam łowiska. Na szczęście zimy obecnie nie są tak mroźne jak kiedyś i z powodzeniem można się wybrać na method feeder. Można wybrać się na coraz bardziej oblegane łowiska komercyjne, bądź na wodę PZW, ale ta nie zawsze daje tyle ryb co byśmy chcieli.

Ponieważ metoda została opracowana już bardzo dobrze, stała się bardzo technicznym łowieniem, które wymaga wiele przemyśleń. Jest to szczególnie widoczne w chłodniejszych miesiącach roku. Zimowe miesiące są doskonałe dla koszyczka Method, ale taktyka musi być daleko inna od agresywnego łowienia latem.

czytaj całość »
Łowienie Metodą przy brzegach.
Łowienie Metodą przy brzegach.

Wszyscy wiemy, jak skuteczny jest koszyczek Method, ale jednym z obszarów łowienia, który często jest pomijany w tym podejściu, to brzegi! Brzegi każdego jeziora mogą wytworzyć niesamowity wynik, szczególnie między majem a październikiem. Co więcej, najwięksi mieszkańcy jezior prawdopodobnie żerują na brzegu, co oznacza, że można je poławiać przy użyciu bardzo prostej taktyki. 

czytaj całość »
Zimowe płocie na bata.

Zima to bardzo dobry czas na duże i grube płocie. Właśnie w tym czasie łapałem największe okazy. Jak powinniśmy moim zdaniem przygotować zanętę na te ryby w tym czasie? Opisze tu jak ja poławiam te ryby na wodach stojących zimą. Ryby te bardzo dobrze reagują zawsze na jokersa i konopie. Dlatego na tym skupiam się najbardziej, czyli to dla mnie jest podstawa łowienia.

czytaj całość »
Jaką wędkę kupić? Stosunek ceny do jakości.

Czy kupić wędkę drogą czy tanią? Wiele osób zapewne zadaje sobie takie pytanie. Jaką wędkę kupić? Ile wydać na wędkę? W ogólnym tego słowa znaczeniu, nie patrząc na metodę połowu. Czy to będzie wędka spinningowa? Czy wędka do feedera, bądź metod feeder? Czy też wędka spławikowa typu bat czy odległościowa. Wszystkie te wędki łączy pewna zależność ceny do jakości ich wykonania.

czytaj całość »
Wędkarstwo - Co powinien wiedzieć każdy wędkarz na początek.

Wędkarstwo jest świetną formą wypoczynku czynnego. Każdy, kto chce zacząć wędkować musi się do tego odpowiednio przygotować. Na początek trzeba pamiętać o stosownych zezwoleniach. Jeśli chcemy łowić na wodach PZW należy wyrobić kartę wędkarską i wykupić zezwolenie na wędkowanie, tak zwane znaczki. Jeśli natomiast chcemy łowić na wodach ogólnodostępnych na terytorium Polski wystarczy jedynie karta wędkarska. Można też wykupywać zezwolenia na odpowiednie łowiska, na których chcemy poławiać ryby u stosownego właściciela danych wód.

czytaj całość »
 
Kategorie blog
Wędkarski produkt dnia
Newsletter sklepu wędkarskiego
Jeśli chcesz otrzymać informacje o promocjach, wyprzedażach oraz nowościach sprzętu wędkarskiego to zapisz się do newsletttera.
Zapisując się do Neslettera otrzymasz 50 pkt. w programie lojalnościowym, które będziesz mógł wymieniać na produkty ze sklepu.
Producenci sprzętu wędkarskiego
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl