wędkarski
Polecamy:

Gdzie na ryby we Wrocławiu

09 października KAT. Bez kategorii, Zawody wędkarskie, Łowiska   Tagi: , , , ,
Wrocław łowiska

Wrocław łowiska

Łowiska we Wrocławiu to w przeważającej większości wody PZW, szczególnie te w najbliższej okolicy miasta. Wędkarze nie powinni narzekać na brak miejsc do spędzania wolnego czasu, czy integracji z innymi zapaleńcami i zarazem do wymiany doświadczeń. Nie ma w końcu nic lepszego w hobby niż interakcja z innymi pasjonatami. Różnorodność wód Dolnego Śląska pozwoli Ci się rozwinąć w każdej dziedzinie. Sprawdzisz się w każdej metodzie. Zbudujesz tu swoje doświadczenie. Oczywiście wędkarstwo to nie tylko łowiska, ale i grupa ludzi z tą samą pasją, dlatego omawiamy też wydarzenia wędkarskie, które mogą zainteresować.

Łowiska Wrocław i okolice

Najpopularniejsze łowisko, od którego też możesz zacząć, to oczywiście Odra, która kryje w swoim nurcie najgrubsze ryby. Zostały w niej złowione rekordowe okazy wielu gatunków, co zachęci niejednego nowicjusza, ale stali bywalcy Odry wiedzą, że nie tak łatwo jest złowić w rzece znacznej wielkości rybkę. Znają oni historię zmian linii brzegowej. Działania miasta w kierunku wyrównaniu linii brzegowej zwróciły uwagę lokalnych bywalców główek, które najzwyczajniej zniknęły na kilku odcinkach. Tym samym ryby musiały dostosować się do nowych warunków, a wędkarze muszą szukać nowych stanowisk.

Most Milenijny Wrocław

Most Milenijny Wrocław

Wszyscy głowią się – gdzie na ryby? Łakome kąski jak zwykle czekają w zatoczkach i głębokich dołach. W jakie miejsce najlepiej zabrać wędziska? Popularnymi lokalizacjami wśród zainteresowanych są okolice Uniwersytetu Wrocławskiego, czy wody w pobliżu Mostu Milenijnego. Najlepsze wody musisz jednak znaleźć sam. W miarę budowania swojego doświadczenia załapiesz, gdzie jest branie, a gdzie nie. Bogactwo flory i fauny powinno już wystarczająco zachęcić do poszukiwań.

Stawy i jeziora – gdzie woda nie płynie

Zbiorniki wód stałych są idealne dla tych, którzy nie mają ochoty rozciągać stawów przy wartkim nurcie Odry. Spokojne ryby to relaks, ale i zupełnie inna technika. Jeśli chcesz szlifować swoje umiejętności lub po prostu spędzać czas w innym miejscu, niż brzeg Odry, to warto sprawdzić łowiska PZW, ale także te prywatne, komercyjne, w okolicy. Należy się niestety liczyć w ich przypadku z wydatkami. Zależnie od miejsca, opłata jest pobierana od wędki, lub od złowionych kilogramów. W pierwszym przypadku z portfela zniknie najwyżej kilka złotych za godzinę, ale koszt grubej ryby może dojść do kilkudziesięciu złotych. Oczywiście lepiej zarybione łowiska są stosunkowo droższe, przynajmniej w większości przypadków. Można sprawdzać każde tanie łowisko i znaleźć to hojnie obdarzone przez naturę. Taka praktyka zwędzi mniej gotówki, kosztem długich godzin czekania. Często na próżno.

Gdzie na ryby Wrocław

Gdzie na ryby Wrocław

Wydarzenia wędkarskie Wrocław

W województwie dolnośląskim jest sporo kół, do których mogą zapisywać się wędkarze. Wrocławski okręg PZW jest też wyjątkowo aktywny i między innymi dzięki jego zarządowi sporo się tu dzieje. Jeśli celujesz w zawody wędkarskie, to możesz liczyć na kilka, czy nawet kilkanaście takowych w ciągu jednego roku.

Łowiska we Wrocławiu

Wody wijące się przez to miasto to istny raj dla nowicjuszy i dla wędkarzy, którzy już nawet nie pamiętają swoich początków. Doszlifujesz tu swoje umiejętności i poznasz równie zapalonych ludzi. Spytasz o radę najbardziej doświadczonych lub sam znajdziesz najlepszy sposób, by najlepiej wykorzystać czas z wędką.

Może Ci się spodobać:

Przeczytaj inne:
Wobler marki Savege Gear
Savage Gear – nowa marka

Historia i pochodzenie Marka Savage Gear wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jak na branżę...

Zamknij