wędkarski
Polecamy:

Sprzęt myśliwski – technologia w służbie pasji.

01 marca KAT. Ciekawostki   Tagi: , , , , , ,

Sprzęt myśliwski to nie tylko broń i naboje. To szereg akcesoriów, które pobyt w plenerze mają uczynić komfortowym dla myśliwego i wędkarza. Nowoczesna odzież myśliwska to nie tylko ubrania, które mają pomóc myśliwemu dzięki wzorom maskującym wtopić się w otoczenie.

 

Sprzet mysliwski

Kamizelka neoprenowa ocieplająca myśliwska i wędkarska

 

To funkcjonalne, wielozadaniowe rzeczy, które dają użytkownikowi spektrum możliwości. To rzeczy również na tyle uniwersalne, że mogą z nich korzystać pasjonaci wędkarstwa. Wszak i oni, oddając się swemu hobby, spędzają długie godziny w plenerze, gdzie pogoda bywa niekorzystna.

Sprzęt myśliwski – nowe funkcjonalności

Po pierwsze: TKANINA. To nie przypadek, że część odzieży myśliwskiej produkowana jest z pianek neoprenowych. Wcześniej stosowane one były od lat do wyrobu strojów dla osób uprawiających sporty wodne i dla triathlonistów. Dziś ta technologia wspiera pasjonatów myślistwa i wędkarstwa. Neopren to materiał kauczukowy, bardzo wytrzymały. Pozwala na utrzymanie stałej temperatury ciała – termoizolacja – nawet w czasie wielu godzin spędzonych w plenerze, przy niskich temperaturach, zimnym wietrze czy dużej wilgotności. Produkty z neoprenu są wodoodporne co w wypadku deszczu czy mgły jest w plenerze kluczową cechą. By komfortowo czuć się w plenerze przez wiele godzin nie można dopuścić do wychłodzenia ciała.

https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Kamizelka-mysliwska-z-miejscem-na-amunicje-i-2-dopinaczami-na-amunicje./2882

Ocieplacz na ręce neoprenowy z kieszonkami

 

Po drugie: UŻYTKOWANIE. Neopren jest elastyczny, łatwy do wyczyszczenia i wysuszenia. Nie krępuje ruchów, pozwala na swobodne, nawet bardzo szybkie ruchy, co w wypadku myślistwa i wędkarstwa jest bardzo ważne. To rodzaj drugiej skóry, funkcjonalnej, lecz nie utrudniającej normalnego poruszania się. Jest delikatny, nawet maski na twarz są na tyle miękkie, że nie sprawiają użytkownikowi dyskomfortu. W wypadku akcesoriów typu pas do noszenia broni, nie bez znaczenia są również właściwości amortyzujące neoprenu. Dzięki temu chroni on ramię przed obtarciem i nadmiernym przeciążeniem.

https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Kamizelka-mysliwska-z-miejscem-na-amunicje-i-2-dopinaczami-na-amunicje./2882

Pas do noszenia broni

 

Po trzecie: FUNKCJONALNOŚĆ. Warto zwrócić uwagę na detale wykończenia odzieży neoprenowej dla myśliwych i wędkarzy. Wykończenie i obszycie zamków gwarantuje, że nie będą przeciekać na deszczu. Również wszystkie szwy są dodatkowo zabezpieczane, tak by nie przemakały. Widać to szczególnie w wypadku rękawic, które muszą być dopracowane w każdym, nawet najmniejszym detalu. Dodatkowo producenci starają się dodatkowo obszywać wszystkie wypukłe elementy na przykład kamizelek, tak by nie obcierały ciała w trakcie ruchu.

 

Sprzet mysliwski

Kamizelka ocieplająca neoprenowa wielofunkcyjna myśliwska i wędkarska

 

Neopren – komfort i funkcjonalność

Nie zapominajmy również o komforcie naszych zwierzaków. Wielu myśliwych czy wędkarzy zabiera swoje psiaki w plener. Większość z nich, zwłaszcza tych o krótkiej sierści, nie najlepiej znosi długie godziny spędzone w wilgotnych chaszczach, zwłaszcza wiosną czy jesienią. I dla nich producenci stworzyli serie wdzianek, które nie pozwalają na wychłodzenie organizmu.

 

https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Kamizelka-mysliwska-z-miejscem-na-amunicje-i-2-dopinaczami-na-amunicje./2882

Odzież maskująca dla psów, chroniąca przed wychłodzeniem

 

Jak widzimy sprzęt myśliwski w dzisiejszych czasach to przede wszystkim rzeczy wykonane z bardzo zaawansowanych technologicznie materiałów. Są przemyślane pod względem funkcjonalności, praktyczności i dopracowania detali. Liczne kieszonki, przegródki, haczyki, szlufki, paski regulujące mają sprawić, by odzież sprawdzała się we wszelkich możliwych sytuacjach. A wszystko to w służbie naszych pasji. Bo czy może być coś piękniejszego niż zachwyt nad różnorodnością i pięknem przyrody?

Może Ci się spodobać:

Przeczytaj inne:
Marka Penn
Kołowrotki Penn na grube ryby

Jeżeli szukacie bardzo dobrego i niezawodnego kołowrotka oraz zastanawiacie się jaki model wybrać, wartościowym wyborem...

Zamknij