PROMOCJA : WYSYŁKA GRATIS DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Zamów rozmowę

Numer zamówienia

Temat rozmowy

Osoba kontaktowa

Numer telefonu

Wędki, kołowrotki Przynęty, zanęty Odzież Torby, pokrowce Akcesoria Siedziska, stanowiska Zestawy

Sortowanie produktów:

 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
Kołowrotek Konger MEDALIST 610RD
Cena: 49,00 zł 70,50 zł
Kołowrotek Konger MEDALIST 610RD
 • promocja
Kołowrotek Konger Grandis 520RD
Cena: 49,00 zł 89,00 zł
Kołowrotek Konger Grandis 520RD
 • promocja
 • promocja
Kołowrotek Team Konger 910RD 8+1bb
Cena: 69,00 zł 103,00 zł
Kołowrotek Team Konger 910RD 8+1bb
 • promocja
 • promocja
 • promocja
Kołowrotki | Dodatkowe informacje

Kołowrotki

Zaczynając od podstaw – kołowrotek jest jedna z najistotniejszych części wędkarskiego ekwipunku. Możliwości, które daje właściwie dobrany kołowrotek jest nieoceniony. Mimo niewielkich rozmiarów, decyzja o wyborze nieraz sprawia więcej trudności niż chociażby akcesoria wędkarskie.
Zakup kołowrotka to często nie lada wyzwanie – szczególnie w przypadku początkujących wędkarzy. W takim przypadku warto polegać na opiniach innych i wziąć pod uwagę kluczowe elementy. Pierwsza kwestia to wędziska i technika, jaką zamierzamy stosować. I tu wyróżnić można kilka rodzajów, np. kołowrotki muchowe, kołowrotki z tylnym hamulcem, kołowrotki karpiowe i kilka innych. Różnią się one budową i przeznaczeniem, wszystko po to, by zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu i zabawy podczas godzin spędzonych nad wodą.
Kołowrotki do spinningu różnią się od tych przeznaczonych do łowienia spławikowego, te z kolei są inne niż takie, których użyjemy wędkując w morzu.
W lepszej sytuacji są ci, którzy mają za sobą lata doświadczeń i wiedzę – również tę książkową. Choć i oni mogą napotkać trudności ze względu na coraz bogatszą ofertę producentów. Gdy produkt jest nowy i to właśnie Tobie przypadnie możliwość jego recenzowania, skorzystaj z tej okazji i pomóż innym dokonać dobrego wyboru.
Sklep wędkarski bolw.pl podąża za najnowszymi trendami starając się wybierać sprzęt przeznaczony do wędkarstwa wielu rodzajów. Znajdziesz tu również multiplikator oraz szpule do kołowrotków, znanych i cenionych na świecie marek.

Jaki kołowrotek wybrać?

Najprostszą odpowiedzią jest: kompatybilny ze stosowaną techniką. Rozbijając to jednak na mniejsze elementy, do wyboru są kołowrotki ze szpulą stalą lub ruchomą. Kołowrotki z ruchomą szpulą charakteryzują się jej prostopadłym ułożeniem do wędziska. Główne zalety takiego mechanizmu to mocna konstrukcja. Używane są do wędkarstwa gruntowego, muchowego, morskiego i spławikowego.
Kołowrotki ze stałą szpulą są ułożone równolegle do wędki, a ich zastosowanie jest różnorodne. Z powodzeniem stosuje się je zarówno w wędkarstwie spławikowym, jak i morskim.
Innym elementem, który należy wziąć pod uwagę to wyposażenie w hamulec przedni(górny) lub tylny(dolny). Przedni hamulec zapewnia łatwą regulację i precyzje, są lekkie i prostsze. Hamulec dolny to możliwość łatwej regulacji podczas holu ryby, co sprawdza się przy łowieniu dużych okazów.

Kołowrotki – podstawowe parametry

Dzisiejsze kołowrotki posiadają wiele parametrów, by jeszcze łatwiej było wybrać odpowiednie urządzenie mimo niewielkiego doświadczenia wędkarza. Parametry kołowrotka takie jak przełożenie, masa, pojemność szpuli, czy ilość łożysk to tylko niektóre elementy wpływające na komfort użytkowania. Wpływają na niego także materiały, z których został wykonany, np. aluminium lub grafit.

Wybór kołowrotka będzie łatwiejszy, gdy posłuchasz rad bardziej doświadczonych wędkarzy. W razie potrzeby, szpule do kołowrotków czy inne akcesoria dokupisz bez trudu w naszym sklepie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl