Informujemy, że sklep w Zielonej Górze w okresie wakacyjnym będzie czynny Pon-Pt 9:00-17:00 i Sob 10:00-14:00. Zakupy online można robić 24h

wyszukiwarka zaawansowana

Wędki, kołowrotki

Przynęty, zanęty

Odzież

Torby, pokrowce

Akcesoria

Siedziska, stanowiska

Zestawy

Sortowanie produktów:

Podrywki | Dodatkowe informacje

Na żywą rybę

Jesień to idealna pora na drapieżnika. Szczupaki, sandacze, sumy, okonie i inne zębate ryby biorą w tym okresie regularnie często i chętnie. Wszystko to za sprawą różnicy temperatur. Latem są one o wiele bardziej leniwe, dlatego żerują wieczorami, gdy nie ma już upałów. Z kolei jesienią można zasadzać się na nie przez cały dzień i zawsze można spodziewać się, że coś wpadnie do sieci. Osobną kwestią pozostaje wybór przynęty na takie ryby. Do wyboru mamy zasadniczo trzy główne opcje: na żywca, na martwą rybkę, lub na sztuczne przynęty. Szczególnie łowienie na żywe ryby jest niezwykle atrakcyjnym i emocjonującym zajęciem. Taka przynęta niczym nie różni się od pozostałych ryb w stawie czy jeziorze, pracuje aktywnie pod wodą i prowokuje zainteresowanie drapieżnika, często bardzo skutecznie. Jednak najpierw musimy zadbać o to, by mieć żywą drobnicę. Jej połów możemy uprawiać przy użyciu mniejsze wędki ze spławikiem, bądź przy użyciu podrywki. Ta forma pozyskiwania drobnicy jest o wiele szybsza i skuteczniejsza, pod warunkiem, że trafimy na miejsce, gdzie drobnej ryby jest sporo. Warto zaopatrzyć się w ten niezwykle cenny przyrząd, który pozwoli zaoszczędzić czas, gdyż sezon na drapieżniki to niezwykle emocjonujący okres w wędkarskim kalendarzu.

Podrywka na drobnicę

Łowienie na podrywkę polega na zanurzaniu w wodzie specjalnie wykonanego urządzenia, powleczonego siatką, o krawędziach długości 1 metra. Urządzenie to posiada konstrukcję pozwalającą na jej trzymanie oraz siatkę, do której wpływa drobnica. W miejscach gdzie żeruje ona intensywnie, łowienie na może skutkować jednorazowym złowieniem od kilku do kilkudziesięciu sztuk małych rybek, które z powodzeniem możemy wykorzystać jako żywą przynętę. Na podrywkę wolno łowić wyłącznie żywce. W naszym sklepie posiadamy kilka rodzajów podrywek, siatek zapasowych oraz innych przydatnych akcesoriów, firm Jaxon, Mikado i Konger. Wybierając z naszej oferty sprzęt tych sprawdzonych producentów, można być pewnym, że są one najwyższej jakości, ich konstrukcja jest trwała i wytrzymała, a siatka i grubość oczek zapobiegają wydostawaniu się drobnicy. Są one składane, dlatego zajmują niewiele miejsca.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl