Zamów rozmowę

Numer zamówienia

Temat rozmowy

Osoba kontaktowa

Numer telefonu

wyszukiwarka zaawansowana

Wędki, kołowrotki

Przynęty, zanęty

Odzież

Torby, pokrowce

Akcesoria

Siedziska, stanowiska

Zestawy

Wędki - wędziska
Ciężar wyrzutowy (g)

Sortowanie produktów:

Bat DAM Fighter PRO Tele Pole 3m
Cena: 19,90 zł 35,00 zł
Bat DAM Fighter PRO Tele Pole 3m
  • promocja
  • promocja
Bat Suarez Fiume 5m
Cena: 188,00 zł
Bat Suarez Fiume 5m
Bat Suarez Fiume 6m
Cena: 235,00 zł
Bat Suarez Fiume 6m
Bat Suarez Fiume 7m
Cena: 283,00 zł
Bat Suarez Fiume 7m
Feeder Fiume Master Method 3,60m 120g
Cena: 169,00 zł 186,00 zł
Feeder Fiume Master Method 3,60m 120g
  • promocja
Feeder Fiume Master Method 3,60m 150g
Cena: 189,00 zł 229,00 zł
Feeder Fiume Master Method 3,60m 150g
  • promocja
Feeder Fiume Master Method 3,60m 180g
Cena: 199,00 zł 239,00 zł
Feeder Fiume Master Method 3,60m 180g
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Spinning Fiume Feeling Perch 2,12 9g
Cena: 119,00 zł 139,00 zł
Spinning Fiume Feeling Perch 2,12 9g
  • promocja
Wędki - wędziska | Dodatkowe informacje

Wędki i wędziska.

Krok pierwszy – postanawiasz nieco bardziej zgłębić tajniki wędkarstwa, i po zdobyciu wiedzy teoretycznej, przechodzisz do konkretów. Krok drugi – planujesz zakup sprzętu. Co będzie potrzebne? Wędki, kołowrotki, akcesoria wędkarskie i cała masa innego rodzaju sprzętu. Zapewne każdy z wędkarzy przechodził chwilę zwątpienia, gdy wchodząc do sklepu wędkarskiego był zasypywany ofertami różnych marek i z różnych półek cenowych. Zwrócić należy także na Firmy, gdyż jest ich dość dużo na rynku. W naszym sklepie znajdziecie takie firmy jak Jaxon, Mikado, Konger, Sensas, Fiume, Dam, Okuma, Savage Gear, Shimano, Mivardi, Anaconda, Gunki, Daiwa, Colmic, Ron Thomson, Pezon&Michel.
Zaczynając jednak od wędki – czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę? Cóż, wędkarstwo jest sportem i tak jak każdy inny rodzaj sportu wymaga odpowiedniego sprzętu, by w pełni korzystać z jego potencjału. Sklep wędkarski Bolw.pl ma dla ciebie kilka rad.

Wędki – na co zwrócić uwagę.

W zależności od metody wędkarskiej istnieje kilka uniwersalnych zasad, do których zastosować można cały sprzęt wędkarski. Po pierwsze, kupuj ostrożnie. Może się zdarzyć, że sprzedawca będzie próbował usilnie wcisnąć ci jakiś produkt, tylko po to, by nie zalegał już na magazynie. Pytaj zawsze o kilka różnych modeli i określ swoje oczekiwania. Jeżeli otrzymasz konkretne uzasadnienie dlaczego wędki spinningowe jednego producenta sprawdzą się lepiej w twojej sytuacji, warto zaufać i ewentualnie samemu dobadać ich skuteczność.

Kolejna zasada, to kieruj się zdrowym rozsądkiem, ponieważ nie zawsze cena stanowi najlepsze odzwierciedlenie jakości. Jest zasada znana niby wszystkim, jednak często dajemy się złapać w tę sprytnie przygotowane pułapki.
Po trzecie, materiał i precyzja wykończenie. Jeżeli masz do czynienia, wybierz się do stacjonarnego sklepu wędkarskiego i poproś o pokazanie danego produktu. Przyjrzyj się szczegółom wykończenia, jeżeli wędka jest wykonana solidnie, będzie to stanowiło cenną wskazówkę jaki model wybrać.

Ostatnia, i w zasadzie zawierająca wszystkie powyższe, zasada dotyczy zdobywania wiedzy o produktach i producentach. Odnosi się ona do poradników i recenzji pisanych przez internautów. Fora internetowe, prywatne i firmowe blogi mogą być źródłem cennych informacji. Dlaczego, kupując np. wędki morskie powinieneś zasięgnąć wiedzy u ich producenta? To proste, podaje on konkretne dane techniczne, z którymi możesz ruszyć na wędkarskie fora internetowe. Tam skonfrontujesz posiadane już informacje z opiniami użytkowników.

Wędki – parametry, które musisz znać.

W zależności od przeznaczenia wędzisk ich parametry będą się diametralnie różnić. Jakie parametry mają najistotniejsze znaczenie? Oto kilka z nich.

Najważniejszym parametrem niezmiennie pozostaje ciężar wyrzutu. Jeżeli przypadkowo założysz ciężarki powyżej zalecanej wagi – wędka może się złamać. Przy zestawach zbyt lekkich – nie będziesz w stanie precyzyjnie zarzucić.
Akcja decyduje o tym, jak wędka będzie zachowywała się podczas wyrzutu i holu już złowionego okazu. Właściwie akcję wędziska można scharakteryzować jako stopień odkształcenia. I tak, akcja szczytowa(nie polecana nowicjuszom) pozwala na dokładne rzuty, wymaga jednak lat doświadczenia. Akcja pół paraboliczna nieco mniej wymagająca niż poprzednia, początkujący wędkarze powinni bez trudu z niej korzystać. Akcja paraboliczna jest wymagająca pod względem zwinności i refleksu.

Długość wędki zależy od rodzaju wędkarstwa, który chcemy uprawiać. I tak do dyspozycji mamy najdłuższe – nawet 17 metrów – i półmetrowe do wędkarstwa podlodowego.
Do tego łatwość w używaniu, przechowywaniu i transportowaniu. Czyli długość transportowa i waga.

Wędkowanie na wiele sposobów.

Wyobrażeniem każdego początkującego wędkarza jest spokojna woda, godziny relaksu i kilogramy złowionych ryb. Niestety, by osiągnąć te ostatnie marzenie trzeba się często porządnie wysilić, a i to nie zawsze daje gwarancję sukcesu. Aby zwiększyć swoje szanse musisz wiedzieć, które wędki w jakich warunkach posłużą ci najlepiej.

Tyczki i baty są najprostszymi rodzajami wędek, żyłka jest przymocowana do szczytówki(w tyczkach jest to specjalny amortyzator) bez zastosowania kołowrotka. Ich długość zawiera się w przedziale między 3 a 13 metrów. Baty wykorzystuje się do łowienia niewielkich ryb z brzegu, podczas gdy tyczki w kanałach lub rzekach. Mimo ich pozornej prostoty, ceny sięgają nawet kilku tysięcy złotych.

Wędki spinningowe wykorzystywane są do łowienia drapieżników, np. szczupaków, z użyciem woblerów, gum i błystek. Ich długość waha się w granicach od 1,8 do 3 metrów.

Wędki castingowe i jerkingowe są wykorzystywane do łowienia ryb drapieżnych używając dużej przynęty, np. woblera. Wędki te wymiary są zbliżone do wędek spinningowych i osiągają długość od 1,8 do 2,5 metra.

Wędki muchowe są wytrzymałe i elastyczne do łowienia na sztuczną muchę. Za ten rodzaj wędkarstwa powinni brać się jedynie najbardziej doświadczeni wędkarze.

Wędki matchowe służą do połowów odległościowych na dużych rzekach. Wyposażone w kołowrotek i przelotki mogą mieć od 4 do 6 metrów.

Do powyższych rodzajów wędek doliczyć należy jeszcze feedery, karpiówki i wiele innych rodzajów. Im więcej godzin spędzisz nad wodą, tym lepiej wyczujesz różnicę w pracy danego wędziska.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl