Wybierz interesujące Cię atrybuty aby wybrać najlepszą ofertę.
Kategorie
Producent
Waga zanęty
Typ zanęty?
Wysyłka w
Cena
-
od
do
16,90 zł
11,90 zł
Cena regularna:
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
16,90 zł
17,99 zł
17,99 zł
19,90 zł
17,99 zł
34,90 zł
34,90 zł
21,90 zł
21,90 zł
21,90 zł
9,99 zł
12,90 zł
Cena regularna:
16,90 zł
13,90 zł
13,90 zł
24,90 zł
Cena regularna:
29,90 zł
9,99 zł
9,99 zł
29,90 zł
13,90 zł
27,90 zł
27,90 zł
18,90 zł
Zanęty linowe - czyli z czym na lina?
Nazwa łacińska - Tinca tinca
Rekord Polski - 4,5 kg, 65 cm, złowiony w 2004 roku przez Pana Bogdana Smyczka
Poranne linów łowienie, czyli rajski wybór Desa Taylora.
Jest coś magicznego w łowieniu linów o świcie. Niesamowicie majestatyczny, absolutnie niepowtarzalny, a przy tym wspaniale walczący lin potrafi zmotywować nawet największych śpiochów do zerwania się z łóżka wcześnie rano. Warkocz bąbelków potrafi śnić się po nocach, a marzenia o intensywnym łowieniu linów dopadają nawet najlepszych wędkarzy świata. Jednym z nich jest bez wątpienia Des Taylor, legenda brytyjskiego wędkarstwa. Człowiek, który o łowieniu brzan, kleni, okoni, szczupaków, płoci, czy leszczy wie absolutnie wszystko. Powiedział kiedyś, że gdyby miał sobie wymarzyć najpiękniejszą wędkarską wyprawę to byłaby to właśnie poranna wyprawa na lina. Zwrócił przy tym uwagę, że aby skutecznie łowić liny trzeba najpierw świetnie przygotować łowisko. Należy je wybrać, a potem bardzo mocno zanęcić wieczorową porą, tak by rano ryby były już w łowisku. Bez nęcenia o wyniki jest bardzo ciężko. Nie zapominajcie więc o swojej zanęcie na lina, gdy szykujecie się na bajkową, linowa przygodę.
Lin - godny przeciwnik
Lin jest jedną z najbardziej charakterystycznych ryb naszych wód. Ma piękny, zielony kolor, czerwone oczka i bardzo małe łuski. Posiada bardzo duży, silny ogon, zakończony obszerną płetwą ogonową, dzięki czemu podczas walki jest bardzo silnym przeciwnikiem. Oprócz tego jest jedną z niewielu ryb, u których na pierwszy rzut oka można ocenić czy jest samcem, czy samicą. Liny są uznawane, za jedne z najbardziej walecznych ryb słodkowodnych.
Nic dziwnego, że wielu wędkarzy poświęca wiele czasu i wysiłku by się z linem spotkać. Żeby odpowiednio zachęcić lina do żerowania należy użyć odpowiedniej zanęty linowej. Jest to zanęta o składzie podobnym z zanętą karasiową jednak sposób żerowania lina jest zupełnie inny od karasia, więc i sposób podawania zanęty musi być zupełnie inny.
Zanęta na lina - gdzie nęcić?
Lin jest rybą żerującą głównie przy dnie, penetrującą muliste przydenne osady w poszukiwaniu pożywienia. Należy więc zadbać o to by nasza zanęta na lina dotarła do dna w miejsce, w którym planujemy łowienie. Obecności lina nie zaobserwujemy na powierzchni, ale swoją obecność zaznacza bardzo charakterystycznymi warkoczykami bąbelków, które ciężko pomylić z "muleniem" innej ryby.
Żeby nasza linowa zanęta była skuteczna musimy zadbać o jej odpowiednią konsystencję i nawilżenie. Musi to być zanęta, który nie rozbije się o powierzchnie, a dotrze do dna w zwartej postaci i dopiero tam zacznie się rozsypywać pod wpływem wody.
Warto zastosować przynętę, której planujemy używać jako dodatek do zanęty linowej, choć w niewielkich ilościach, tak by lin poszukiwał jej i dotarł do przynęty czekającej na haczyku.
Lin - zanęta zawsze skuteczna?
Ciekawostką i zmorą linowych pasjonatów jest fakt, że lin potrafi zmieniać swoje smakowe predyspozycje. Jednego dnia może bardzo aktywnie żerować na kukurydzy, zupełnie lekceważąc rosówki i przynęty mięsne. Następnego dnia może być już zupełnie odwrotnie.
W takich sytuacjach nieoceniona jest rola zanęty na lina. Pomimo zmiennych predyspozycji smakowych lina, zanęta za każdym razem ma ten sam zapach i ściąga ryby w okolice żerowania bez względu na to czy poszukują one danego dnia pokarmów mięsnych czy roślinnych. Wynika to z faktu, że zanęta na lina w swoim składzie posiada mieszankę tych aromatów.
O linie bardzo często myślimy w kontekście majowych poranków i wieczorów, ale przy odpowiednim przygotowaniu i używaniu dobrej zanęty linowej, możemy je łowić od wiosny, aż po późną jesień.
Lin to jedna z bardziej tajemniczych i wymagających ryb słodkowodnych, której łowienie stanowi wyzwanie dla wielu wędkarzy. Wybór odpowiedniej zanęty, techniki łowienia i znajomość miejsc, gdzie lin lubi przebywać, są kluczowe dla skutecznego wędkowania.
Charakterystyka Zanęt na Lina:
- Intensywne Aromaty: Lin jest przyciągany przez zanęty o silnym i specyficznym zapachu. Popularne są zanęty z dodatkiem czosnku, karmelu, anyżu lub kopru.
- Ciężkie i Kleiste Zanęty: Ponieważ lin często przebywa przy dnie, skuteczne są zanęty ciężkie, które mogą pozostać na miejscu i nie będą zbyt szybko rozprzestrzeniać się w wodzie.
- Dodatki Roślinne i Zwierzęce: Zanęty często zawierają składniki roślinne takie jak konopie czy kukurydza, a także zwierzęce jak mączka rybna czy robaki.
Techniki Łowienia Lina:
- Łowienie na Dno: Lin jest rybą denną, więc najefektywniejsze jest łowienie na dno, przy użyciu ciężkich zanęt i przynęt.
- Metoda Feeder: Metoda feederowa jest dobrą opcją, pozwalającą na precyzyjne dostarczenie zanęty w miejsce, gdzie lin może przebywać.
Gdzie Szukać Lina w Łowisku:
- Miejsca z Zaroślami: Lin lubi ukrywać się wśród roślinności, szczególnie w pobliżu korzeni i podwodnych zarośli.
- Głębokie i Ciche Odcinki Wody: Warto szukać lina w głębszych partiach wód stojących lub wolno płynących rzek, gdzie jest spokojniej i ciemniej.
Zaproszenie do Zakupów: Aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne łowienie lina, zapraszamy do odwiedzenia sklepu wędkarskiego Bolw.pl pod adresem www.bolw.pl. W ofercie znajdziesz szeroki wybór zanęt i dodatków, które zostały specjalnie opracowane z myślą o łowieniu lina. Sklep Bolw.pl oferuje produkty od renomowanych producentów, które są cenione w środowisku wędkarskim za swoją skuteczność i jakość. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem i wybrania najlepszych produktów dla Twoich potrzeb wędkarskich.