wyszukiwarka zaawansowana

Wędki, kołowrotki

Przynęty, zanęty

Odzież

Torby, pokrowce

Akcesoria

Siedziska, stanowiska

Zestawy

Sortowanie produktów:

Główki jigowe | Dodatkowe informacje

Wędkowanie jest sposobem na oderwanie się od szarej codzienności. Chwila ciszy i relaksu każdemu mężczyźnie jest potrzebna. Warto jednak zadbać o odpowiednie wyposażenie, które będzie nam towarzyszyć podczas wędkowania. Tylko odpowiedni sprzęt może sprawić, że wędkowanie będzie można zaliczyć do udanych.
Podstawowym wyposażeniem, każdego wędkarza jest dobrej jakości wędka. Wędka powinna spełniać wszelkie normy jakościowe. Dodatkowo funkcje powinny być dostosowane do naszych potrzeb. Świetnymi producentami wędek są: Konger, Dragon, Mikado, Jaxon, Robinson, Daiwa, Okuma, Mistrad, York. Wędki tworzone przez tych producentów wyróżniają się głównie świetną jakością oraz niską ceną. Nie ma jednak co zwracać zbyt większej uwagi na cenę, ponieważ nie zawsze jest ona adekwatna do jakości.


Oprócz profesjonalnej wędki musimy również zadbać o dobrej jakości linkę oraz haczyki. Każdy haczyk ma swoje właściwości i jest przeznaczone do innego typu połowów. Świetną odmianą haczyków są główki jigowe.
Zadbajmy również o odpowiedni strój wędkarski, który wbrew pozorom jest bardzo ważny. Spełnia on znaczącą rolę w sytuacjach ekstremalnych - gdy np. musimy wyciągnąć rybę z wody. Oczywiście takich sytuacji może być znacznie więcej i często są one nie zaplanowane. Odpowiedni materiał użyty do stworzenia kurtki oraz spodni daje nam gwarancje nieprzemakalności oraz wysokiej funkcjonalności. Dodatkowo warto posiadać gumowe obuwie, które uchroni nasze stopy przed zamoczeniem.


Wbrew pozorom przygotowanie to jeden z najtrudniejszych etapów w całym wędkowaniu. Zadbajmy o profesjonalny sprzęt oraz ubranie. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję mile spędzonego czasu podczas oczekiwania na ryby.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl