wyszukiwarka zaawansowana

Wędki, kołowrotki

Przynęty, zanęty

Odzież

Torby, pokrowce

Akcesoria

Siedziska, stanowiska

Zestawy

Sortowanie produktów:

Siatka Jaxon Eco
Cena: 13,50 zł
Siatka Jaxon Eco
zobacz więcej
Siatki na ryby | Dodatkowe informacje

Z siatką na ryby

Wędkarstwo to nie tylko miłe i przyjemne hobby polegające na łowieniu ryb przy użyciu wędki. Często przez wielu wędkarzy jak i ludzi, którzy nie są z tym sportem związani na co dzień, wędkarstwo postrzegane jest jako banalna rozrywka, która poza tym, że wymaga cierpliwości i najczęściej nudzi, to nie uczy niczego pożytecznego. Jakże nieprawdziwe są te opinie. Wędkarstwo w żadnym stopniu nie jest jedynie rozrywką. Owszem, głównym celem łowienia ryb dla rekreacji jest właśnie owa rekreacja i miłe spędzanie czasu, jednak należy pamiętać jeszcze o czymś – przede wszystkim, wędkowanie wyrabia w nas nawyki obcowania z żywymi organizmami. Ryby, tak samo jak ludzie czują i cierpią, kiedy sprawia się im ból. Biorąc wędkę w dłoń, powinniśmy mieć świadomość, jak wielka spada na nas odpowiedzialność - o to, aby złowione przez nas ryby nie męczyły się, gdyż w taki sposób niekorzystnie wpływamy na ekosystem całego jeziora. W każdej sekundzie łowienia, dobro ryby powinno być na pierwszym miejscu, bez względu na to czy po złowieniu zamierzamy wypuścić ją z powrotem do wody, czy zabrać do domu. Inaczej stajemy się zwykłymi kłusownikami, a tymi chyba nikt z nas nie chce się stać. Dlatego jeśli już uda nam się wyholować na brzeg rybę, bez względu na to czy mówimy o 10 kilogramowym karpiu czy małym okoniu, powinniśmy zadbać o to, aby miała ona odpowiednie warunki przechowywania. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj siatka na ryby.

Jaką siatkę wybrać na ryby?

Siatki są obowiązkowym wyposażeniem na wielu łowiskach. Ich brak równa się często brakowi zezwolenia na łowienie ryb. Są one bowiem jedynym sposobem przechowywania złowionych ryb, który gwarantuje im odpowiednią ilość wody i tlenu. W naszym sklepie internetowym posiadamy jedynie najlepsze siatki na ryby, różnych rozmiarów i kształtów, zależnie od tego jakiej poszukujecie. Posiadamy siatki nylonowe, zarówno do wędkarstwa rekreacyjnego jak i wyczynowego, dzięki temu każdy znajdzie dla siebie idealny model. Nasze siatki produkowane są przez firmy Mikado, Konger i Jaxon, dlatego gwarantujemy ich najwyższą wytrzymałość.  Do każdej siatki dołączamy torbę do wygodnego jej transportu. Istotne jest także to, że mają one różne średnice i grubości oczek. Posiadamy siatki wędkarskie od długości od 50 cm do nawet 4 metrów, o różnych konstrukcjach i kształtach: okrągłe i kwadratowe. Ich szerokość zapewnia komfortowe i bezpieczne przechowywanie złowionych ryb, nawet jeśli jest ich więcej.

Ceny wahają się od kilku złoty za niewielką siatkę długości 50cm i średnicy około 30cm do paru set słoty. Te tanie siatki na ryby przeznaczone zwykle dla dzieci oraz wędkarzy mniej wymagających, wybierających się na ryby rzadko, a jeszcze rzadziej je łowiących :). Siatki te mają niestety pewne wady i dość często się przez to je wymienia. Nie maja ruchomego uchwytu do sztycy podpórki, są zwykle zbudowane z materiału dość szybko przecierającego się. Powstają w takim wypadku szybko w nich dziury, nie schną także szybko i potrafią niejednokrotnie po prostu zaśmierdnąć, gdyż mocno namakają i długo trzymają wilgoć. Warto zatem dołożyć i kupić coś lepszego.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl