Łowienie Metodą przy brzegach.

Łowienie Metodą przy brzegach.

Wszyscy wiemy, jak skuteczny jest koszyczek Method, ale jednym z obszarów łowienia, który często jest pomijany w tym podejściu, to brzegi! Brzegi każdego jeziora mogą wytworzyć niesamowity wynik, szczególnie między majem a październikiem. Co więcej, najwięksi mieszkańcy jezior prawdopodobnie żerują na brzegu, co oznacza, że można je poławiać przy użyciu bardzo prostej taktyki. 

Po pierwsze zanęta i przynęta muszą być najwyższej jakości. Polecamy zanęty i przynęty firmy Sonubaits. Ryby przybywają na brzegi, aby się pożywić, więc musimy karmić je znaczną ilością zanęty! To zależy od miejsca, które waszym zdaniem będzie atrakcyjne do połowu ryb. Ale kombinacja zanęty i kukurydzy może być niezawodną kombinacją. 

Użyj mocnej zanęty, takiej jak Sonubaits Match Method Mix, która zawiera mnóstwo różnych zmiażdżonych pelletów i jest naprawdę bogata w wartości odżywcze - idealna dla dużych ryb żerujących przy brzegu! Dwie lub trzy puszki kukurydzy F1 są niezbędne, ponieważ można je karmić zanętą, aby dać rybom większe, jasne kawałki do wyłowienia. Karmę można podawać za pomocą dużego podajnika do karmienia z procy.

Dobrym pomysłem jest posiadanie kilku opcji przynęt haczykowych, kukurydza, mięso, waftersy i pellety są doskonałe. Wypróbuj je wszystkie i zobacz, co daje Ci najlepsze rezultaty. WalkaZasada krótkich prętów dla pracy na marginesach. Wędki takie jak Monster X Wandzee (7ft 2.1m) i Monster X 9ft (2.7m) to idealne narzędzia do łowienia przy brzegach. Krótka długość sprawia, że rzuty z pod pachy są wygodne, ale wędki mają wystarczającą moc, aby poradzić sobie z dużymi rybami. Kołowrotek z dobrym hamulcem ma kluczowe znaczenie, ponieważ przybrzeżne potwory często wystrzeliwują z pod brzegu! Płynny hamulec zapobiegnie niepożądanym pęknięciom żyłki. Kołowrotki firmy Preston mają niesamowite hamulce bez względu na budżet, a kołowrotki Inertia, Magnitude i Centris NT są doskonałe. Nawiń na szpulę kołowrotka mocną żyłką, 8lb Sinking Feeder Mono jest idealna. 

Wędkowanie na metodęza pomocą Large ICS Dura jest naprawdę idealne. Noszą odpowiednią ilość przynęty do łowienia przy brzegu. Załadowanie zanęty do formy daje odpowiednią ilość zanęty, abyś mógł łowić efektywnie. Nie bój się mocno dociskać koszyczka, ponieważ ryba będzie agresywna na brzegach, a mocne ściśnięcie często skutkuje szybszym braniem. Nie ma tu miejsca na lekkie przypony, a haczyki MCM Pre-Tied są idealne. Rozmiar 12 do 0,19 mm Reflo Power jest idealny dla tych dużych ryb! 

Gdzie łowić?

Podczas łowienia na brzegach ważne jest, aby celować we właściwy obszar pływania ryb. Ryby chętnie żerują w tej płytkiej wodzie, ale jeśli znajdziesz schronienie, to jeszcze lepiej. Następny kołek (pod warunkiem, że jest pusty) to idealne miejsce do celowania. Czyste dno do łowienia i głębokość jest zwykle idealna, a ryby są zbyt chętnie żerują przy brzegach, ponieważ są przyzwyczajone do pobierania resztek przynęta tam wyrzucona. 

Karmienie?

Bądź odważny, jeśli chodzi o karmienie! Jeśli masz pozwolenie, nie bój się rzucić trzech lub czterech kulek zanęty w brzeg przed dokładnym zarzuceniem przynęty. Jeśli jednak nęcenie nie jest dozwolone (zasady miejsca lub zawody tylko z podajnikiem), najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z podajnika Wire Bait Up Feeder. Podajniki te niosą dużą zawartość przynęty i prawie naśladują proces kulkowania. Bez względu na to, jaką metodę nęcenia zastosujesz, bądź agresywny, a te duże karpie będą Twoje!

Kategorie blog
Wędkarski produkt dnia
Produkty wędkarskie warte uwagi.
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD735i
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD735i
230,90 zł
szt.
Manns Q-Paddler Citrus Shad 3,5g 8cm
Manns Q-Paddler Citrus Shad 3,5g 8cm
2,50 zł
szt.
Newsletter sklepu wędkarskiego
Jeśli chcesz otrzymać informacje o promocjach, wyprzedażach oraz nowościach sprzętu wędkarskiego to zapisz się do newsletttera.
Zapisując się do Neslettera otrzymasz 50 pkt. w programie lojalnościowym, które będziesz mógł wymieniać na produkty ze sklepu.
Producenci sprzętu wędkarskiego
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl