Pstrąg na spinning z górskiej rzeki.

Od 1 stycznia zaczyna się czas na połów pstrąga. Koniec okresu ochronnego, ryby już powinny być po tarle. Jest to najlepszy czas na połów tych szlachetnych ryb drapieżnych. Tak zima pozwala na połów naprawdę dużych okazów, dlatego ruszam na górską rzekę. Poszukiwanie zaczynam od znanych dołków na zakrętach lub na dołkach za kamieniami, tam lubią się ukryć przed nurtem piękne pstrągi potokowe. Zawirowania na powierzchni też mogą nam podpowiedzieć, że na dnie znajduje się jakaś przeszkoda za którą mogły się schować potokowce.

Wędka spinningowa na pstrąga w moim przypadku to kija 2,7m o wyrzucie do 10g. Ale można użyć też kija 2,4m. Kołowrotek spinningowy jaki używam to rozmiar 2000 o przełożeniu 5,0:1. Można użyć też 2500 lub 3000. Żyłka o średnicy 0,16mm.

Moje ulubione przynęty na pstrąga to woblery. Używam najchętniej 3, 5 i jak jest możliwość to 7 centymetrowe. Mam część pływających oraz część tonących, gdy chce dotrzeć do jakiegoś dołka. Ulubione kolory to imitacja pstrąga lub szczelby potokowej od firmy Salmo. Wszelkie jasne kolory, jak tak zwane duchy, a także wszelkiego rodzaju pomarańcze, choć te ostatnie najbardziej mi się sprawdzają w późniejszym okresie. Sprawdzają mi się też woblery firmy Rapala i Dorado.

Drugą po woblerach przynętą na potokowce jest nie duża błystka obrotowa, rozmiar 00, 0 i 1 najczęściej używam, czasem nr. 2. A najczęstszy kolor to srebrny, lub srebrny z dodatkami. Mam też różnego rodzaju złote lub miedziane na bardziej słoneczne dni. Kilka z nich jest też uzbrojonych w chwost.

Ostatnią przynętą, którą też używam na pstrągi to gumki. Najczęściej kopyta długości około 5cm. Kolory podobnie jak przy woblerach. Raczej jasne na dni pochmurne a ciemniejsze kolory na dni słoneczne. Uzbrajam je w delikatną główkę 2-3 gramową.

Liczę, że choć w części pomogłem tym artykułem początkującym wędkarzom, którzy chcą zacząć przygodę z górskim pstrągiem. 

W sklepie wędkarskim Bolw.pl służymy także pomocą w doborze spininngowego sprzętu wędkarskiego na pstrągi i inne drapieżniki. Zapraszamy do zakupów i do kontaktu. Doradzimy i poradzimy co wybrać.

Kategorie blog
Wędkarski produkt dnia
Produkty wędkarskie warte uwagi.
Czapka Zimowa SPRO S-Logo
Czapka Zimowa SPRO S-Logo
54,90 zł
szt.
Kołowrotek Dragon Protector FD 340i
Kołowrotek Dragon Protector FD 340i
99,90 zł 69,90 zł
szt.
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD735i
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD735i
230,90 zł
szt.
Newsletter sklepu wędkarskiego
Jeśli chcesz otrzymać informacje o promocjach, wyprzedażach oraz nowościach sprzętu wędkarskiego to zapisz się do newsletttera.
Zapisując się do Neslettera otrzymasz 50 pkt. w programie lojalnościowym, które będziesz mógł wymieniać na produkty ze sklepu.
Producenci sprzętu wędkarskiego
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl