Żary i jego atrakcje architektoniczne dla wędkarza z rodziną.

Żary i jego atrakcje architektoniczne dla wędkarza z rodziną.

    Piękna okolica oraz ciekawe zabytki na terenie miasta sprawiły, że Żary stały się celem niejednej wycieczki. Polecam te miasto wędkarzom, którzy chcieliby się wybrać na wycieczkę z całymi rodzinami, z którymi mogą zwiedzić piękną architekturę, a przy okazji powędkować na pobliskich wodach. Z pewnością warto je odwiedzić w czasie swych wędrówek po ziemi lubuskiej. Dlaczego? Okazałe budowle przypominające o długiej historii tego miasta oraz panująca tu atmosfera – oto największe walory. Zabytkiem najsłynniejszym jest tutejszy kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Ta gotycka świątynia od XV wieku jest jedną z najważniejszych budowli w Żarach. Wiele ciekawych atrakcji czeka na tych, którzy zdecydują się zajrzeć do jej wnętrza. Barokowa kaplica grobowa Promnitzów, piękne portale oraz portal z XV wieku to najciekawsze elementy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym miejscu. Żary mogą się też pochwalić tak ważnym obiektem, jakim jest tutejszy zespół zamkowo – pałacowy. Wiadomo, że zamek powstawał etapami, a jego budowę rozpoczęto w okresie średniowiecza. Prace nad tą budowlą trwały też w czasach renesansu. W efekcie powstała ciekawa budowla, w której bryle wyraźnie wyróżnia się styl renesansowy. Z czasem obok zamku powstał pałac – piękny zabytek barokowy, sięgający swą historią XVIII wieku. Piękny park otaczający te budowle sprawia, że to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Wycieczki goszczące w Żarach chętnie zaglądają na tutejszy rynek, którego największą ozdobą jest ratusz z XIV wieku. Warto zwrócić na renesansowy portal oraz na zachowane w jego wnętrzu barokowe sklepienia. Przy rynku warto też zwrócić uwagę na kamienice, wśród których nie brak ciekawych zabytków mieszczańskiej architektury.
    Jak wcześniej wspomniałem wiele atrakcji zajdą też wędkarze, istniej tu wiele ciekawych łowisk zarówno PZW jak i komercyjnych, w których można poławiać duże karpie, duże amury, a także duże szczupaki i duże sandacze. A nie daleko tylko 50km od Żar w Zielonej Górze istnieje jeden z większych sklepów wędkarskich w Polsce, w którym można zaopatrzyć się w sprzęt wędkarski w sklepie stacjonarnym na ul. Sulechowskiej 4A budynek 46 (teren byłego Zastalu) lub przez internet poprzez sklep online na www.bolw.pl. Sklep organizuje wysyłkę tego samego dnia w dni robocze jeśli zakup zostanie wykonany do godziny 13.
    Ciekawa zabudowa i malownicza przyroda i otoczenie sprawiają, że turystyka rodzinna jak i turystyka wędkarska w Żarach i okolicy rozwija się pomyślnie. Na wycieczki czekają tu noclegi w przystępnych cenach oraz zabytki, których zwiedzenie na długo zapisuje się w pamięci.

 
Kategorie blog
Wędkarski produkt dnia
Produkty wędkarskie warte uwagi.
Kołowrotek Megabaits Elite FR540
Kołowrotek Megabaits Elite FR540
149,90 zł 104,90 zł
szt.
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD725i
Kołowrotek Dragon EVO Drive FD725i
216,59 zł 116,60 zł
szt.
Kołowrotek Megabaits Elite FR 530i
Kołowrotek Megabaits Elite FR 530i
145,90 zł 104,90 zł
szt.
Kołowrotek Dragon Protector FD 330i
Kołowrotek Dragon Protector FD 330i
93,48 zł
szt.
Newsletter sklepu wędkarskiego
Jeśli chcesz otrzymać informacje o promocjach, wyprzedażach oraz nowościach sprzętu wędkarskiego to zapisz się do newsletttera.
Zapisując się do Neslettera otrzymasz 50 pkt. w programie lojalnościowym, które będziesz mógł wymieniać na produkty ze sklepu.
Producenci sprzętu wędkarskiego
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium